2.1.3 DepositSign. Оформлення замовлень ключів у хмарному сховищі

Navigation:  2. Придбання послуг > 2.1 Придбання послуг КЕП >

2.1.3 DepositSign. Оформлення замовлень ключів у хмарному сховищі

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Крок 1. Формування даних замовлення

1.З доступного переліку актуальних послуг, що міститься у блоці "Оберіть продукт" персонального кабінету, необхідно обрати "Послуги КЕП" (Рис. 2.1.3.1).

clip0004

Рис. 2.1.3.1. Вибір послуги

2.Обрати необхідний пакет послуг та натиснути кнопку [Замовити] (Рис. 2.1.3.2).

 

clip0145

Рис. 2.1.3.2. Вибір пакету послуг

3. На кроці 1 вибрати один з трьох варіантів послуг генерації особистого ключа «Базовий», «Розширений», «Універсальний» (вартість послуги буде додана до замовлення)

clip0078

Рис. 2.1.3.3. Вибір послуги з генерації особистого ключа

- Пакет "Базовий". Строк дії 1 рік. (Кваліфікований сертифікат відкритого ключа електронного підпису або кваліфікований сертифікат електронної печатки, забезпечення умов генерації особистого ключа та надання на період дії Сертифікату ключа ліцензії надійного засобу захисту інформації "Комплекс криптографічного захисту інформації "Арт - крипто+" (термін виготовлення сертифікату до 48 годин)

- Пакет "Розширений". Строк дії 1 рік. Кваліфікований сертифікат відкритого ключа електронного підпису або кваліфікований сертифікат електронної печатки, забезпечення умов генерації особистого ключа та надання на період дії сертифікату ключа надійного засобу захисту інформації "Комплекс криптографічного захисту інформації "Арт-крипто+ пакетний підпис" (термін виготовлення сертифікату до 48 годин)

- Пакет "Універсальний". Строк дії 1 рік. Кваліфікований сертифікат відкритого ключа електронного підпису або кваліфікований сертифікат електронної печатки, забезпечення умов генерації особистого ключа та надання на період дії Сертифікату ключа ліцензії надійного засобу захисту інформації "Комплекс криптографічного захисту інформації "Арт - крипто+" (термін виготовлення сертифікату до 48 годин)

3.Завантажити дані діючого сертифікату підпису. На даному кроці є можливість зазначити інформацію щодо всіх необхідних відповідальних осіб (керівник, головний бухгалтер, співробітники, дані печатки), таким чином оформити одразу декілька КЕП в одному замовленні.

 

Для додавання нового інформаційного блоку Співробітник, необхідно натиснути кнопку [Додати співробітника] (Рис. 2.1.3.4).

Для кожного співробітника, дані слід вносити окремо, у новому блоці.

clip0079

Рис. 2.1.3.4 Додавання даних про співробітників

 

 

Увага!

На даному кроці, відповідальні особи мають можливість вносити інформацію особисто. Для цього необхідно виконати авторизацію у Сервісі з використанням КЕП. Користувач буде ідентифікований за кодом ЄДРПОУ відповідного підприємства, актуальне замовлення відображатиметься в переліку замовлень персонального кабінету відповідальної особи.

Далі необхідно обрати замовлення на придбання пакету послуг КЕП (стан "Створено") та внести дані діючого сертифікату відповідальної особи (Рис. 2.1.3.5).

-для внесення інформації про сертифікат необхідно натиснути кнопку [Внести дані] (Рис. 2.1.3.5);

clip0080

Рис. 2.1.3.5 Внесення особистих даних співробітника

-на формі внесення даних про сертифікат підпису, необхідно натиснути кнопку [Отримати з КНЕДП] або [Оберіть сертифікат підпису] (Рис. 2.1.3.6) та обрати діючий сертифікат. Після завантаження інформації з сертифікату, певні поля форми будуть заповнені автоматично;

clip0081

Рис. 2.1.3.6 Вибір діючого сертифікату користувача

-необхідно встановити дату початку дії нового сертифікату КЕП (Рис. 2.1.3.7 (1)). Для вибору дати з календаря, необхідно натиснути кнопку [clip0082] або ввести дату власноруч;

clip0083

Рис. 2.1.3.7 Внесення даних про сертифікат

-перевірити правильність даних щодо ПІБ підписувача (Рис. 2.1.3.7 (2)), за необхідності, відкоригувати;
-перевірити правильність контактних даних в полях Юридична адреса*, Контактний телефон, E-mail. Також, за необхідності, зазначити дані про посаду підписувача та підрозділ, в якому працює підписувач.
-ввести зміст контрольної фрази для голосової автентифікації підписувача (Рис. 2.1.3.7 (3)), що необхідна для ідентифікації користувача під час звернення до КНЕДП «Masterkey» по телефону, у разі виникнення проблем;
-зазначити відповідь на контрольне питання (Рис. 2.1.3.7 (4));

Увага!

Обов’язково запам’ятайте вказані питання та відповідь на нього, оскільки дана інформація є винятково-важливою під час звернення до КНЕДП «Masterkey».

-обрати "Так", якщо користувач погоджується на відкриту публікацію сертифіката КЕП на сайті КНЕДП «Masterkey» (Рис. 2.1.3. (5));
-після чого необхідно натиснути кнопку [Зберегти].

Внесена інформація відобразиться у відповідному інформаційному блоці. Якщо обрано помилковий сертифікат, то необхідно попередньо видалити інформацію (кнопка [Видалити дані]) та внести нові дані замовника (кнопка [Внести дані]) (Рис. 2.1.3.8).

clip0084

Рис. 2.1.3.8 Особисті дані підписувача

Аналогічно вносяться дані про інших відповідальних осіб та печатку, для яких замовляється послуга (Рис. 2.1.3.9).

clip0085

Рис. 2.1.3.9 Внесення особистих даних відповідальних осіб

Увага!

Загальна сума до сплати буде складатися з вартості замовленої послуги КЕП для кожної відповідальної особи (та печатки).

Для продовження процесу оформлення замовлення, необхідно натиснути кнопку [Продовжити>].

 

Крок 2. Зазначення даних про замовника

На цьому кроці необхідно внести розширену інформацію про особу замовника, частина даних на формі вже будуть заповнені автоматично, після завантаження діючого сертифікату .

1.Необхідно вказати вид занятості замовника (Рис. 2.1.3.10 (1)) Юридична особа, Відокремлений підрозділ.
2.Необхідно вказати актуальний e-mail (Рис. 2.1.3.10 (2)), на який надходитимуть повідомлення про стан обробки замовлення.
3.Вказати додаткову інформацію: поштова адреса замовника підписувача, система оподаткування підприємства (ІПН, номер свідоцтва платника ЄП, номер свідоцтва платника ПДВ).

 

clip0086

Рис. 2.1.3.10 Дані про замовника

4.Далі, за необхідності, необхідно вказати реквізити банківського рахунку (Рис. 2.1.3.11).

clip0087clip0088Рис. 2.1.3.11 Реквізити банківського рахунку

5.Перевірити правильність даних або внести нову інформацію в блоці Керівник – посада, код за ДРФО, ПІБ. Всі поля даного блоку є обов’язковими (Рис. 2.1.3.11).

clip0089

Рис. 2.1.3.12 Дані про керівника

6.Натиснути кнопку [Продовжити>].

Замовлення про надання послуги створено, його можна переглянути в переліку активних замовлень персонального кабінету (Рис. 2.1.3.13).

clip0090

Рис. 2.1.3.13 Перегляд замовлень персонального кабінету

На будь-якому з кроків 1-2 користувач може припинити оформлення замовлення та повернутися до процедури пізніше. Таке замовлення відображатиметься в персональному кабінеті в стані "Створено".

Увага!

Під час повторного отримання послуги, у разі зміни адреси реєстрації, є можливість масової заміни реквізитів, детальніше в розділі 3.6. Функція «Масова зміна реквізитів» для сертифікатів.

Крок 3. Завантаження електронних документів

На даному етапі, необхідно додати файли з заявками на отримання сертифікатів (файли «*.p10»). Файли додаються для всіх відповідальних осіб, що були зазначені на етапі формування замовлення (Крок 1) (Рис. 2.1.3.14).

clip0091

Рис. 2.1.3.14. Меню завантаження електронних документів, генерація ключа

Далі необхідно згенерувати ключ , натиснувши «Генерація ключа», обрати «Генерація ключа в хмарі» (Рис. 2.1.3.15)

clip0092

Рис. 2.1.3.15 Вибір способу генерації ключа

З’явиться вікно генерації ключа. (Рис. 2.1.3.16), в якому необхідно ввести номер телефона та натиснути [Згенерувати]

clip0093

Рис. 2.1.3.16 Вікно генерації особистого ключа в хмарі

На введений номер телефону надійде СМС з посиланням на сторінку особистого кабінету DepositSign для генерації особистого ключа  (Рис. 2.1.3.17)

clip0094

Рис. 2.1.3.17 Сторінка генерації ключа в DepositSign

На сторінці необхідно ввести та повторити особистий пароль та зазначити кодове слово, яке буде використовуватись для ідентифікації користувача під час звернення до КНЕДП «Masterkey» по телефону, у разі виникнення проблем . Натиснути [Продовжити].

При вірно введених даних з’являється повідомлення що Особистий ключ згенеровано (Рис. 2.1.3.18, Рис. 2.1.3.19)

clip0118

Рис. 2.1.3.18 Особистий ключ згенеровано

clip0096

Рис. 2.1.3.19 Інформаційне повідомлення в Сервісі

Увага!

Файли «*.p10» для формування сертифікату підпису та сертифікату шифрування автоматично формуються в особистому кабінеті DepositSign.  Їх можна завантажити, натиснувши «Зберегти на диск»

 

clip0097

Рис. 2.1.3.20 Збереження на диск файлів «*.p10» для формування сертифікату підпису та сертифікату шифрування

За умови зміни особистих даних відповідальної особи чи атрибутів підприємства, необхідно надати обов’язково скан-копії юридичних документів. Це можуть бути: копія паспорту громадянина України та копія довідки про присвоєння ІПН; копія документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи (Свідоцтво про державну реєстрацію або Виписка, або Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців); копія усіх сторінок довідки з Державної служби статистики; копія наказу про призначення на посаду співробітника, або іншого документа, що засвідчує посаду співробітника (наприклад, Договір) та інше.

Увага!

Кожна сторінка юридичного документа повинна бути відсканована та додана окремо. Допустимі формати скан-копій «*.jpeg», «*.jpg», «*.png». Максимальний обсяг файлу має бути 1 МБайт.

 

1.Щоб додати скан-копії юридичних документів необхідно:
-у блоці Загальні документи натиснути кнопку [Завантажити];
-на формі вибору файлів натиснути кнопку [Оберіть файли] (Рис. 2.1.3.21 (1)) та оберати відповідний файл скан-копію документу. Для завантаження доданого файлу, необхідно натиснути кнопку [Завантажити] (Рис. 2.1.3.21 (2)) або [Завантажити всі]. Як результат успішного завершення процесу, файл буде завантажений до таблиці (Рис. 2.1.3.21 (3));
-для збереження даних необхідно натиснути кнопку [Зберегти] (Рис. 2.1.3.21 (4)).

Увага!

Файли можна завантажувати окремо по черзі або усі разом (кнопка [Завантажити усі]). У випадку помилки файли можна видалити (кнопки [Видалити], [Видалити усі]).

Усі завантажені файли скан-копій групи будуть збережені у вигляді одного документа.

 

Увага!

При формуванні нових замовлень є можливість переглянути попередньо завантажені копії документів, натиснувши на [Переглянути]
Якщо завантажені документи з попереднього замовлення не актуальні, то при повторному замовленні наявна можливість завантажити актуальні копії документів, натиснувши кнопку [Видалити] з метою їх актуалізації.

 

clip0018

Рис. 2.1.3.21 Завантаження файлів

Натиснути кнопку [Продовжити>].

Увага!

Опис процесу завантаження копій цифрового паспорту або картки платника податків (РНОКПП) користувача застосунку Дія (фізичної особи) наведено в розділі 3.4. Функція «Надати через Дію».

Опис процесу завантаження копій документів з хмарного сховища GoogleDrive наведено в розділі 3.3 Функція «Завантажити з GoogleDrive».

 

Далі відбувається формування пакету документів, відповідно до замовлення: заява приєднання до договору на отримання послуг КЕП, акт надання послуг та інше.

На даному етапі є можливість призупинити оформлення замовлення, вийшовши з персонального кабінету, та повернутися до замовлення пізніше.

Замовлення перебуватиме у стані "Очікування документів". Продовжити оформлення замовлення можна пізніше, після надходження на e-mail листа з інформацією про готовність документів (Рис. 2.1.3.22).

clip0099

Рис. 2.1.3.22 Лист-повідомлення про готовність пакету документів до замовлення

Крок 4. Підписання документів

Після надходження повного пакету документів угоди придбання послуги, стан замовлення зміниться на "Підписання документів" (Рис.2.1.3.23).

clip0100

Рис. 2.1.3.23 Перегляд стану замовлень у персональному кабінеті

Далі, на сформований пакет документів, слід накласти КЕП усіх відповідальних осіб (директор, головний бухгалтер, печатка, співробітники) та надіслати документи на обробку Адміністратору Сервісу.

Перейти до форми підписання пакету документів замовлення (Рис. 2.1.3.24) можна одним зі способів:

1.Зачекати завершення процесу формування пакету документів, в результаті чого відкриється форма з відповідним пакетом документів. Дана процедура займе певний проміжок часу.
2.Зайти до персонального кабінету та обрати сформоване замовлення в стані "Підписання документів".
3.Перейти до форми пакету документів замовлення за посиланням, що наведено у листі-повідомленні.

clip0101

2.1.3.24 Перелік сформованих документів замовлення на підпис

Отримані документи, що були сформовані та надіслані для підписання двосторонньої угоди про надання послуг, необхідно перевірити. Для цього документ необхідно відкрити на перегляд (Рис. 2.1.3.25) у окремому вікні,  натиснувши кнопку [clip0102]. Також документ можна роздрукувати (кнопка [clip0103]) чи зберегти на диск (кнопка [clip0104]);

clip0105

Рис. 2.1.3.25 Перегляд документа в окремому вікні

Документ можна завантажити, для цього необхідно натиснути кнопку [clip0106] (Рис. 2.1.3.26) або зберегти на диску (наприклад, обравши Зберегти файл).

clip0107

Рис. 2.1.3.26 Завантаження документа

Далі потрібно підписати кожний документ окремо. Для цього необхідно:

-натиснути кнопку [clip0108];
-на формі накладання цифрового підпису натиснути кнопку [Підписати];

clip0109

Рис. 2.1.3.27 Форма підписання електронного документа

-обрати тип особистого ключа (файловий або апаратний або хмарний);

Увага!

Під час підписання пакету документів форма зчитування особистого ключа буде змінюватись в залежності від обраного користувачем типу особистого ключа: файловий ((Рис. 2.1.3.28 (1)) або апаратний (Рис. 2.1.3.28 (2)) або хмарний (Рис. 2.1.3.28 (3)))

 

clip0110

Рис. 2.1.3.28 Зчитування особистого ключа

 

Для підписання файловим ключем у вікні "Підписання за допомогою КЕП" необхідно обрати "Файловий ключ" (Рис. 2.1.3.29 (1)). Обрати "Назва КНЕДП", тобто КНЕДП, яким було видано ключ (Рис. 2.1.3.29 (2)). Обрати шлях до файлу ключа (Рис. 2.1.3.29 (3)). Ввести пароль (Рис. 2.1.3.29 (4)), натиснути кнопку [Підписати] (Рис. 2.1.3.29 (5)), закрити вікно кнопкою [Закрити] (Рис. 2.1.3.29 (6)).

clip0131

Рис. 2.1.3.29 Підписання за допомогою файлового ключа

 

Для підписання апаратним ключем у вікні "Підписання за допомогою КЕП" необхідно обрати "Апаратний ключ" (Рис. 2.1.3.30 (1)). Обрати "Назва КНЕДП", тобто КНЕДП, яким було видано ключ (Рис. 2.1.3.30 (2)). Обрати з випадаючого меню "Тип носія" (Рис. 2.1.3.30 (3)) та "Назва носія" (Рис. 2.1.3.30 (4)). Ввести пароль (Рис. 2.1.3.30 (5)) та натиснути кнопку [Підписати] (Рис. 2.1.3.30 (6)).

clip0134

Рис. 2.1.3.30 Підписання за допомогою апаратного ключа

 

Для підписання хмарним ключем необхідно обрати «DepositSign – хмарний підпис» (Рис. 2.1.3.31 (1). Ввести номер телефону у форматі 380ХХХХХХХХХ в полі "Ідентифікатор користувача" (Рис. 2.1.3.31 (2). Ввести пароль до особистого кабінету DepositSign (Рис. 2.1.3.31 (3). Якщо в особистому кабінеті DepositSign встановлено двофакторну авторизацію, то поставити позначку у поле «Двофакторна авторизація» (Рис. 2.1.3.31 (4)), далі у поле "Перевірочний код" (Рис. 2.1.3.31 (5) ввести код, який надійде у мобільний додаток DepositSign на смартфоні. Натиснути кнопку [Підписати] (Рис. 2.1.3.31 (6).

clip0133

Рис. 2.1.3.31 Підписання за допомогою хмарного ключа DepositSign

Як результат успішного підписання документа, стан документа зміниться на "Підписано".

Після цього необхідно підписати заявки отримання сертифікатів (файли «*.p10») (Рис. 2.1.3.32):

-необхідно натиснути кнопку [Підписати];

clip0111

2.2.3.32 Підписання файлів «*.p10»

-зчитати особистий ключ, як було описано вище.

Для продовження процесу оформлення замовлення необхідно натиснути кнопку [Продовжити>].

Далі, підписаний пакет документів буде надіслано Адміністратору Сервісу для перевірки й погодження з боку постачальника послуги КНЕДП «Masterkey».

Крок 5. Оплата замовлення

Після відправлення підписаного пакету документів стан замовлення зміниться на "Очікування оплати" (Рис. 2.1.3.33).

clip0112

Рис. 2.1.3.33 Перегляд замовлень персонального кабінету

Далі необхідно перейти до форми перегляду замовлення, обрати варіант форми оплати сформованого рахунку (Рис. 2.1.3.34):

clip0113

Рис. 2.1.3.34 Оплата сформованого замовлення

1.Для оплати через сервіс iPay.ua. необхідно натиснути кнопку [iPay.ua] (Рис. 2.1.3.35 (1)) та здійсніть оплату рахунку за допомогою обраної платіжної системи.

clip0114

Рис. 2.1.3.35 (1) Оплата рахунку через систему iPay.ua

2.Для оплати рахунку-фактури необхідно відкрити та роздрукувати документ Рахунок (Рис. 2.1.3.35 (2)). Здійснити оплату послуги у будь-якому найближчому відділенні банку або через доступну  систему електронних платежів (е-банкінг, online- банкінг та інше).

На даному етапі є можливість призупинити оформлення замовлення, вийшовши з персонального кабінету, та повернутися до замовлення пізніше, після обробки даних Адміністратором ресурсу. На період перевірки даних щодо оплати, замовлення буде перебувати в стані "В роботі".

Як результат успішного завершення транзакції оплати замовлення, на e-mail надійде відповідний лист.

Крок 6. Збереження отриманих сертифікатів

Після зміни стану замовлення на "Послуга надана" можна зберегти сформовані сертифікати.

clip0115

Рис. 2.1.3.36 Перегляд замовлень персонального кабінету

Для цього необхідно:

1.Обрати замовлення з переліку.
2.Перевірити надіслані сертифікати шифрування та підпису й зберегти їх (кнопка [Зберегти на диск]).

Увага!

Отримані сертифікат шифрування та сертифікат підпису мають бути збережені на носії інформації відповідальної особи.

Для кожної відповідальної особи (директор, бухгалтер, співробітники та печатка) має бути окремий носій інформації.

 

clip0116

Рис. 2.1.3.37 Збереження надісланих сертифікатів

Після збереження сертифікатів, замовлення  можна помістити в архів. Для цього необхідно перейти до переліку замовлень та для обраного замовлення  натиснути кнопку [В архів] (Рис. 2.1.3.38).

clip0117

Рис. 2.1.3.38 Переміщення обробленого замовлення до архіву